Työryhmien puheenjohtajat ja sihteerit

MAAKUNTAUUDISTUKSEN TYÖRYHMÄT:

 

Virkamiesvalmisteluryhmä

pj. Kari Häkämies, Varsinais-Suomen liitto, kari.hakamies(at)varsinais-suomi.fi
1 vpj. Kimmo Puolitaival, Varsinais-Suomen ELY-keskus, kimmo.puolitaival(at)elykeskus.fi
2 vpj. Jari Sainio, Varsinais-Suomen Pelastuslaitos, jari.sainio(at)turku.fi
siht. Petri Pihlavisto, Varsinais-Suomen liitto, petri.pihlavisto(at)varsinais-suomi.fi

Aluekehitys, elinvoiman tukeminen ja rahoitus

pj. Tarja Nuotio, Varsinais-Suomen liitto, tarja.nuotio(at)varsinais-suomi.fi
1 vpj. Kimmo Puolitaival, Varsinais-Suomen ELY-keskus, kimmo.puolitaival(at)ely-keskus.fi
2 vpj. Niko Kyynäräinen, Turku Science Park, niko.kyynarainen(at)turkusciencepark.fi
siht. Petteri Partanen, Varsinais-Suomen liitto, petteri.partanen(at)varsinais-suomi.fi

Hallintopalvelut ja tukitoiminnot

pj. Janne Virtanen, Varsinais-Suomen liitto, janne.virtanen(at)varsinais-suomi.fi
1 vpj. Timo Metsä-Tokila, Varsinais-Suomen ELY-keskus, timo.metsa-tokila(at)ely-keskus.fi
2 vpj. Tuomas Heikkinen, Turku, tuomas.heikkinen(at)turku.fi
siht. Malla Rannikko-Laine, Varsinais-Suomen liitto, malla.rannikko-laine(at)varsinais-suomi.fi

Henkilöstötyöryhmä

pj. Kimmo Puolitaival, Varsinais-Suomen ELY-keskus, kimmo.puolitaival(at)ely-keskus.fi
1 vpj. Sinikka Valtonen, Turku, sinikka.valtonen(at)turku.fi
2 vpj. Mika Kontio, Varsinais-Suomen pelastuslaitos, mika.kontio(at)turku.fi

Suunnittelu, liikenne ja ympäristö

pj. Risto Timonen, Varsinais-Suomen ELY-keskus, risto.timonen(at)ely-keskus.fi
1 vpj. Heikki Saarento, Varsinais-Suomen liitto, heikki.saarento(at)varsinais-suomi.fi
2 vpj. Matti Vehviläinen, Varsinais-Suomen ELY-keskus, matti.vehvilainen(at)ely-keskus.fi
siht. Erika Mäkeläinen, Varsinais-Suomen liitto, erika.makelainen(at)varsinais-suomi.fi

Maaseutuasiat

pj. Risto Skyttä, Varsinais-Suomen ELY-keskus, risto.skytta(at)ely-keskus.fi
1 vpj. Johanna Mäkinen, Lieto, johanna.makinen(a)lieto.fi
2 vpj. Petri Puustinen, Vehmaa, petri.puustinen(a)vehmaa.fi
3 vpj. Pirjo Mäntynen, Vehmaa, pirjo.mantynen(a)vehmaa.fi
siht. Antti Jaatinen, Varsinais-Suomen ELY-keskus, antti.jaatinen(at)ely-keskus.fi

Pelastustoimi ja varautuminen

pj. Jari Sainio, Varsinais-Suomen pelastuslaitos, jari.sainio(at)turku.fi
1 vpj. Jussi Rapeli, Varsinais-Suomen sairaanhoitopiiri, jussi.rapeli(a)tyks.fi
2 vpj. Harri Virta, Kaarina, harri.virta(a)kaarina.fi
siht. Mika Viljanen, Varsinais-Suomen pelastuslaitos, mika.viljanen(at)turku.fi

Työvoimapalvelukokonaisuus

pj. Kjell Henrichson, Varsinais-Suomen TE-toimisto, kjell.henrichson(at)te-toimisto.fi
1 vpj. Tarja Nuotio, Varsinais-Suomen liitto, tarja.nuotio(a)varsinais-suomi.fi
2 vpj. Mika Mannervesi, Salo, mika.mannervesi(a)salo.fi
siht. Tatu Virta, Varsinais-Suomen TE-toimisto, tatu.virta(at)te-toimisto.fi

Viestintä

pj. Jessica Ålgars-Åkerholm, Varsinais-Suomen liitto, jessica(at)varsinais-suomi.fi

 

Tämä sivu on saatavilla myös: Ruotsi