Sote-työryhmien puheenjohtajat, sihteerit ja kokousaikataulut

Hallinto-, laki- ja sopimustyöryhmä

pj. Tuomas Heikkinen, Turku, tuomas.heikkinen(a)turku.fi
1. varapj. Jari Pekka Tuominen, VSSHP, jari-pekka.tuominen(a)tyks.fi
2. varapj. Jari Niemelä, Salo, jari.niemela(a)salo.fi
sihteeri Anna Bertoft, Turku, anna.bertoft(a)turku.fi

Kevään 2017 kokoukset:

  • 1.2. klo 8.30-10.30
  • 10.3. klo 8.30-11.30
  • 19.4. klo 8.30-10.30.

Palvelujen järjestämisen työryhmä

pj. Antti Parpo, Turku, antti.parpo(a)turku.fi
1. varapj. Riitta Liuksa, Turku, riitta.liuksa(a)turku.fi
2. varapj. Jaakko Kaunisto, Loimaa, jaakko.kaunisto(a)loimaa.fi
sihteeri Pasi Oksanen, Turku, pasi.j.oksanen(a)turku.fi

Kevään 2017 kokoukset:

  • 14.3. klo 10
  • 17.5. klo 10
  • 8.6. klo 10

Palvelutuotantotyöryhmä

pj. Leena Setälä, VSSHP, leena.setala(a)tyks.fi
1. varapj. Riitta Liuksa, Turku, riitta.liuksa(a)turku.fi
2 varapj. Juha Sandberg, Raisio, juha.sandberg(a)raisio.fi
sihteeri Leena Koskelin-Nurminen, VSSHP, leena.koskelin-nurminen(a)tyks.fi

Kevään 2017 kokoukset:

  • 13.3. klo 10-12
  • 10.4. klo 8-10
  • 10.5. klo 8-10
  • 5.6. klo 8-10

ICT ja sähköisten palvelujen työryhmä

pj. Jussi Vira, Turku, jussi.vira(a)turku.fi
1. varapj. Yrjö Koivusalo, VSSHP, yrjo.koivusalo(a)tyks.fi
2. varapj. Marko Tanska, Salo, marko.tanska(a)salo.fi
sihteeri Tuire Mikola, Medbit, tuire.mikola(a)medbit.fi

Kevään 2017 kokoukset:

  • 19.1. klo 9-11
  • 16.2. klo 9-11
  • 14.3. klo 9–11
  • 12.4. klo 9–11
  • 18.5. klo 9–11
  • 20.6 klo 9–11

Kiinteistö- ja tukipalvelut -työryhmä

pj. Jyrki Lappi, Kaarina, jyrki.lappi(a)kaarina.fi
1. varapj. Jarkko Virtanen, Turku, jarkko.virtanen(a)turku.fi
2. varapj. Juha Rantasalo, VSSHP, juha.rantasalo(a)tyks.fi
sihteeri Anne Jokinen, Kaarina, anne.jokinen(a)kaarina.fi

Kevään 2017 kokoukset:

  • 20.1. klo 9
  • 16.2. klo 9
  • 29.3. klo 13
  • 25.4. klo 13
  • 23.5. klo 13

Tutkimuksen, koulutuksen ja kehittämisen työryhmä

pj. Kalervo Väänänen, Turun yliopisto, kalervo.vaananen(a)utu.fi
1. varapj. Päivi Rautava, VSSHP, paivi.rautava(a)tyks.fi
2. varapj. Veli-Matti Ritakallio, Turun yliopisto, veli-matti.ritakallio(a)utu.fi
sihteeri Miia Tuominen, Turun yliopisto, miia.tuominen(a)utu.fi

Syksyn 2017 kokoukset:

  • 24.8. klo 13-15
  • 18.9. klo 9-11
  • 26.10. klo 9-11
  • 16.11. klo 9-11
  • 21.12. klo 9-11

Henkilöstötyöryhmä

pj. Katariina Similä, VSSHP, katariina.simila(a)tyks.fi
1. varapj. Sinikka Valtonen, Turku, sinikka.valtonen(a)turku.fi
2. varapj. Laura Saurama, Naantali, laura.saurama(a)naantali.fi

Kevään 2017 kokoukset:

  • 10.1. klo 13.30
  • 27.2. klo 10
  • 30.3. klo 10
  • 26.4. klo 12
  • 29.5. klo 13.30
  • 19.6. klo 13

Varautumisen työryhmä

pj. Jari Sainio, V-S pelastuslaitos, jari.sainio(a)turku.fi
1. varapj. Jussi Rapeli, VSSHP, jussi.rapeli(a)tyks.fi
2. varapj. Harri Virta, Kaarina, harri.virta(a)kaarina.fi

Ruotsinkielinen jaosto

pj. Patrik Nygrén, Parainen, patrik.nygren(a)pargas.fi
varapj. Anneli Pahta, Kemiönsaari, anneli.pahta(a)kimitoon.fi

Yhteistoimintaryhmä

pj. Sinikka Valtonen, Turku, sinikka.valtonen(a)turku.fi
1. varapj. Katariina Similä, VSSHP, katariina.simila(a)tyks.fi
2. varapj. Laura Saurama, Naantali, laura.saurama(a)naantali.fi
sihteeri Riitta Palmroth, Turku, riitta.palmroth(a)turku.fi

Kevään 2017 kokoukset:

  • 9.3. klo 8-9.30
  • 19.4. klo 8-9.30
  • 11.5. klo 8-9.30
  • 9.6. klo 14-15.30
  • 30.6. klo 8-9.30

Viestintäryhmä

pj. Arto Salo, Turku, arto.salo(a)turku.fi
1. varapj. Esa Halsinaho, VSSHP, esa.halsinaho(a)tyks.fi

Kevään 2017 kokoukset:

  • 2.3. klo 9-11
  • 5.4. klo 9-11
  • 4.5. klo 9-11
  • 8.6. klo 9-11

Tämä sivu on saatavilla myös: Ruotsi