Varsinais-Suomen kuntien nimeämät hyte-koodinaattorit

Varsinais‐Suomen kuntien hyte‐koordinaattorit kevät 2018

Kaarina: Hanna Inkeroinen, hyvinvointikoordinaattori 050 5954000 hanna.inkeroinen(a)kaarina.fi
Marttila: Kirsti Keskitalo, vapaa‐aikasihteeri 044 744 9410 kirsti.keskitalo(a)marttila.fi
Lieto: Rauno Peltola, toimialajohtaja rauno.peltola(a)lieto.fi
Vehmaa: Ei nimetty (yhdyshenkilöt: Ari Koskinen, Kari Kankaanranta) 050 386 6142 ari.koskinen(a)vehmaa.fi
044 739 3702 kari.kankaanranta(a)vehmaa.fi
Masku: (virka avoinna), hyvinvointipäällikkö 044 7388 205
Turku: Maarit Luukkaa, kehittämispäällikkö 050 0825 532 maarit.luukkaa(a)turku.fi
Kustavi: Marika Lehtinen, sosiaalijohtaja 050 338 8351 marika.lehtinen(a)kustavi.fi
Pöytyä: Markus Salo, liikuntasihteeri (varalla Taina Myllynen) 0400 547 583 markus.salo(a)poytya.fi
Kemiönsaari: Bo‐Eric Ahlgren, vapaa‐aikatoimenjohtaja 050 564 1193 bo‐eric.ahlgren(a)kimitoon.fi
Mynämäki: Laura Päiviö‐Häkämies, kasvatus‐ ja sivistysjohtaja (varalla Anna Salminen) 044 783 7285 laura.paivio‐hakamies(a)mynamaki.fi
Laitila: Tarja Saarela, Tietopalvelu‐ ja työhyvinvointipäällikkö 050 5180601 tarja.saarela(a)laitila.fi
Paimio: Matleena Koskinen, erityisliikunnanohjaaja 02 474 5329 matleena.koskinen(a)paimio.fi
Salo: Marita Päivärinne, terveyden‐ ja hyvinvoinnin edistämisen koordinaattori 044 772 3672 marita.paivarinne(a)salo.fi
Parainen: Pia Hotanen, varhaiskasvatuspäällikkö 044 358 5985 pia.hotanen(a)parainen.fi
Taivassalo: Niina Anttila, lastenhoitaja niina.anttila(a)taivassalo.fi
Aura Marjaana Tamminen, vapaa‐aikasihteeri 050 554 9746 marjaana.tamminen(a)aura.fi
Pyhäranta: Hanna Piironen, palvelu‐ ja kehityspäällikkö 044 738 3421 hanna.piironen(a)pyharanta.fi
Uusikaupunki: Inkeri Parviainen, opetus‐ ja kulttuuritoimenjohtaja 050 568 6231 inkeri.parviainen(a)uusikaupunki.fi
Rusko: Anne Taulu, hyvinvointijohtaja (1.5. alkaen) anne.taulu(a)rusko.fi
Somero: Riitta Ryhtä, koulutuskoordinaattori 044 779 1270 riitta.ryhta(a)somero.fi
Loimaa: Heidi Kauti, varhaiskasvatusjohtaja 02 761 1420 heidi.kauti(a)loimaa.fi
Koski: Laura Willman‐Kitola, sosiaalijohtaja (sijainen 19.2. alkaen)
Raisio: Reijo Hakorinta, liikunta‐ ja nuorisotoimenjohtaja 0400 723 032 reijo.hakorinta(a)raisio.fi
Nousiainen: Jaana Karrimaa, kunnanjohtaja 044 435 5555 jaana.karrimaa(a)nousiainen.fi
Sauvo: Anne Muurinen, vs. hallintojohtaja 050 594 8920 anne.muurinen(a)sauvo.fi
Naantali: Iiro Pöyhönen, perusturvajohtaja 050 345 8090 iiro.pöyhönen(a)naantali.fi
Oripää: Ei nimetty

Muistiot: Järjestöryhmä

Järjestökokous, muistio 19.12.2016

Järjestökokous muistio 8.2.2017

Järjestökokous muistio 8.3.2017

Järjestökokous, muistio 12.05.2017

Järjestökokous, muistio 21.06.2017